Kalender

2019

27.1. kl. 10: Rytmetrolden leger, danser og hopper i Beder/Malling hallen

3.2. kl. 10.30: Familierytmik på Samsø Frie Skole, Onsbjerg

10.2. kl. 10.30: Familierytmik på Samsø Frie Skole, Onsbjerg

11.2. kl. 11: Ann & Aberne spiller i Viborg

26.2. kl. 10: Fest for Viva fordi hun fylder 6!

2.3. kl. 14: Fastelavnsfest på Brundby Hotel, Samsø

10.3. kl. 10: Ann & Aberne spiller for Foreningen LEV i Musikhuset Esbjerg

10.3. kl. 20: Ann & Aberne spiller i Strib for Dansk Handicap Forening

16.3. kl. 13: Opvarmning til gymnastikopvisningen i Samsø Idrætshal

9.3. kl. 10.30: Familierytmik på Samsø Frie Skole, Onsbjerg

23.3. kl. 10.30: Familierytmik på Samsø Frie Skole, Onsbjerg

13.4. kl. 10.45: Syng kendte børnesange Hos Mette, Tranebjerg

26.4. kl. 18: Optræder som HKK Dronning Margrethe den anden til Rigmors fest i Onsbjerg

5.5. kl. 14.30: Hink & Skrål til Nikolas pigefødselsdag i Onsbjerg

8.5. kl. 9: Spille op til Dagplejedagen på Samsø

24.5. kl. 16: Ann & Abernes giver koncert til sommerfest i Børnehaven Freja, Himmelev

31.5. kl. 16: Hopper & leger & spiller til Open By Night i Tranebjerg

20.6. kl. 9.30: Hink & Skrål i Holbæk

25.6. kl. 18: TV-talkshow i Jarins Corner i Silkeborg

2.7. kl. 9.30 – 15: Samsø BørneKulturFestival på Brundby Hotel – 5 års jubilæum

2.7. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel

3.7. kl. 9.30 – 15: Samsø BørneKulturFestival på Brundby Hotel – 5 års jubilæum

3.7. kl. 19.30 – 22: Samsø BørneKulturFestival på Brundby Hotel – 5 års jubilæum

4.7. kl. 9.30 – 15: Samsø BørneKulturFestival på Brundby Hotel – 5 års jubilæum

9.7. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel

16.7. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel

18.7. kl. 12.30: Ann & Aberne spiller i Rullen på Samsø Festival

23.7. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel

30.7. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel

31.7. kl. 16: Hopper & leger & hinker & spræller & spiller i Tranebjerg

6.8. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel

24.8. kl. 13: Sjov og musikleg til Oscars 7 års fødselsdagsfest i Hårmark

29.8. kl. 18: Ann & Aberne spiller til skolefest på Glesborg Skole

5.9. kl. 9.30: Leg med musik i Dagplejen i Odsherred i fbm Børnemusikfestival i Odsherred

5.9. kl. 14: Leg med musik i Odden Børnehave & Vuggestue i fbm Børnemusikfestival i Odsherred

14.10. kl. 11: Hink & Skrål på Holbæk Vandrehjem

31.10. kl. 10: Ann & Aberne spiller Dansk for børn i Rudersdal kommune

24.11.: Ann & Aberne spiller julen ind hos Leica i Odense

1.12. kl. 10: Ann & Aberne juler med Top Danmark på Scandic Hotel i Århus V.

14.12. kl. 14: Ann & Aberne holder julefest i Teaterbygningen for Mødrehjælpen i Køge

2021

30.4. kl. 11: Min Floras konfirmation

2018

4.2. kl. 10.30: Familierytmik på Onsbjerg Lilleskole, Samsø
6.2. kl. 9: Rytmik i Dagplejen på Samsø
10.2. kl. 14: Fastelavnsfest på Brundby Hotel, Samsø
11.2. kl. 14: Fastelavnsfest på Onsbjerg Lilleskole, Samsø
18.2. kl. 10.30: Familierytmik på Onsbjerg Lilleskole, Samsø
20.2. kl. 9: Rytmik i Dagplejen på Samsø
4.3. kl. 10.30: Familierytmik på Onsbjerg Lilleskole, Samsø
18.3. kl. 10.30: Familierytmik på Onsbjerg Lilleskole, Samsø
21.3. kl. 9: Rytmik i Dagplejen på Samsø
1.4. kl. 10.30: Familierytmik på Onsbjerg Lilleskole, Samsø
8.4. kl. 9.30 – 12: Hink & Skrål på Hjem-Is Depotet i Skanderborg
11.4. kl. 9: Rytmik i Dagplejen på Samsø
14.4. kl. 20: Spas og rytme for Århus Juniorspejdere i Besser, Samsø
15.4. kl. 10.30: Familierytmik på Onsbjerg Lilleskole, Samsø
29.4. kl. 10.30: Familierytmik på Onsbjerg Lilleskole, Samsø
9.5. kl. 9.30: Hink & Spræl i Dagplejen i Hadsund til Dagplejedagen
11.5. kl. 16 – 18: Musik & Leg til Open By Night i Tranebjerg
20.5. kl. 13: Ann & Aberne på Krakas Plads for DPA 2200
3.6. kl. 14.30: Koncert med Ann & Aberne i Helligåndskirken i Århus
9.6. kl. 11.30: Ann & Aberne i Kvartershuset i Kbh SV
26.6. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel
3.7. kl. 9.30 – 15: Samsø BørneKulturFestival på Brundby Hotel
3.7. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel
4.7. kl. 9.30 – 15: Samsø BørneKulturFestival på Brundby Hotel
5.7. kl. 9.30 – 15: Samsø BørneKulturFestival på Brundby Hotel
10.7. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel
17.7. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel
24.7. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel
25.7. kl. 11: Ann & Aberne i Klosterhaven i Ringsted
31.7. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel​
7.8. kl. 15: Spil og Spas på plænen ved Brundby Rockhotel
9.8. kl. 10: Ann & Aberne i Byparken i Esbjerg
9.8. kl. 15: Ann & Aberne på Torvet i Ribe
11.8. kl. 16: Rytmesjov til Tranebjerg Borgerforenings 100 års jubi
18.8. kl. 1130 – 1430: Miniræs og sportslege til Kulturdagen i Tranebjerg, Samsø
18.8. kl. 16: Rytmesjov Down Town Langemark, Samsø – privat arrangement
2.9. kl. 15: Ann & Aberne på Ambupladsen i Hobro
6.9. kl. 1830: Hink & Skrål til sommerfest i SFO’en Bølgen, Hammel
10.9. kl. 10: Leg med musik i Børnehuset Strandstræde i Slangerup
22.9. kl. 1030: Familierytmik på Samsø Frie Skole i Onsbjerg
1.10. kl. 10: Hink & Skrål i Børnehaven Møllebjergvej i Hvalsø
7.10. kl. 1030: Familierytmik på Samsø Frie Skole i Onsbjerg
9.10. kl. 930: Fødselsdagsshow for Vilfred i Børnehuset, Onsbjerg
16.10. kl. 11: Hink & Skrål i Skanderborg Kulturhus
21.10. kl. 1030: Familierytmik på Samsø Frie Skole i Onsbjerg
24.10. kl. 10: Ann & Aberne i Ålborg for DPA
27.10. kl. 11: Ann & Abernes 20 års jubi-koncert på Gyngen i Århus … der, hvor det hele startede dengang!
4.11. kl. 1030: Familierytmik på Samsø Frie Skole i Onsbjerg
15.11. kl. 9.30: Fødselsdagsshow for Victor, 6 år – i Allingåbro Børneby
18.11. kl. 1030: Familierytmik på Samsø Frie Skole i Onsbjerg
25.11. kl. 10: Ann & Aberne spiller op til julefest i Odense
29.11. kl. 1830: Ann & Aberne til julefest i Tommerup
2.12 kl. 10: Ann & Aberne spiller op til julefest for TopDanmark på Scandic Hotel i Århus
9.12. kl. 14: Ann & Aberne juler hos Schneider Electric i Kolding
15.12. kl. 14: Ann & Aberne holder julefest i Teaterbygningen for Mødrehjælpen i Køge